Ortodoncja

To dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu zarówno u dzieci jak i u dorosłych pacjentów. Oprócz szerokiej gamy aparatów stałych oraz ruchomych wprowadziliśmy innowacyjną metodę leczenia z zastosowaniem niewidocznych aparatów Clear Aligner podnosząc tym samym komfort leczenia ortodontycznego.

Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny?
Zdrowy i ładny uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Noszenie aparatu to główna część procesu leczenia ortodontycznego, którego efektem jest skorygowanie wady zgryzu. Aparat umożliwia zachowanie zdrowego uzębienia, wyleczenie niektórych wad wymowy oraz utrzymanie komfortu jamy ustnej. Proste zęby są mniej narażone na próchnicę i choroby przyzębia, dlatego już od najmłodszych lat warto pomyśleć o założeniu aparatu ortodontycznego.

Ile trwa leczenie aparatem ortodontycznym?
Okres leczenia aparatem ortodontycznym uzależniony jest od poziomu zaawansowania wady zgryzu pacjenta. W zależności od metody leczenia i rodzaju aparatu, wynosi on od kilku miesięcy do kilku lat.

Kto może nosić aparat ortodontyczny?
Nie ma określonej granicy wiekowej w przypadku leczenia aparatem ortodontycznym. Korekcie nieprawidłowego zgryzu może więc poddać się każdy – zarówno dzieci mające zęby mleczne (aparat wyjmowany), jak i młodzież i dorośli mający zęby stałe (aparat stały).

Aparaty wyjmowane stosowane są w wieku rozwojowym, czyli w trakcie wymiany uzębienia mlecznego na stałe. To tak zwane aparaty dziecięce, służące do wczesnego leczenia ortodontycznego. Dają bardzo dobre efekty leczenia, jednak wymagają dużej współpracy ze strony pacjenta i rodziców. Zalecane do leczenia dzieci w wieku od 4. do 12. roku życia.

Aparaty stałe służą do korygowania nieprawidłowości zgryzu znacznie poważniejszych niż w przypadku leczenia aparatem wyjmowanym. Zalecane są zarówno osobom dorosłym, jak i młodzieży – wszystkim mającym zęby stałe. Nie ma jednoznacznie określonej granicy wieku, do której można poddać się leczeniu aparatem ortodontycznym. Długość noszenia aparatu stałego uzależniona jest od wady uzębienia pacjenta.

Rodzaje aparatów stałych:

  • metalowe
  • estetyczne
  • samoligaturujące

Aparaty Clear Aligner są to zupełnie niewidoczne aparaty w postaci przezroczystych nakładek bardzo wygodne do noszenia, zwłaszcza dla pacjentów niemogących pozwolić sobie na aparat stały. Aparat ten zdejmuje się do mycia zębów, co pozwala na dokładną higienę, a także daje możliwość zdjęcia aparatu np. na ważne spotkania biznesowe itp. Jest to najnowsza metoda prostowania zębów, zalecana zwłaszcza dla osób dorosłych, które cenią sobie komfort i dyskrecję. Średni czas leczenia tą metodą to tylko 6  miesięcy!

Protetyka

Więcej…

Profilaktyka

Więcej…

Implantologia

Więcej…

Ortodoncja

Więcej…

Chirurgia

Więcej…