Endodoncja

To dyscyplina specjalizująca się w leczeniu powikłań próchnicy, chorób przyzębia oraz urazów zębów.
Nowoczesna stomatologia dąży przede wszystkim do zachowania jak największej ilości własnych zębów w jamie ustnej. Dzieki zaawansowanemu leczeniu endodontycznemu ( kanałowemu) zęby, które do niedawna skazane były na usunięcie teraz możemy uratować.

Ponadto obecnie dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej oraz powszechnie stosowanym znieczuleniom miejscowym, leczenie kanałowe w naszym gabinecie odbywa się całkowicie bezboleśnie.

Endodoncja Mikroskopowa –Jest to wysoko specjalistyczna i niezmiernie precyzyjna procedura dentystyczna wymagająca doskonałego sprzętu i świetnego stomatologa.Jesteśmy w tym szczęśliwym położeniu, że nasza klinika spełnia oba warunki.

Dzięki zbiegom przy użyciu mikroskopu operacyjnego Carl Zaiss jesteśmy w stanie uratować zęby, których tradycyjną metodą wyleczyć nie można. Standardowe leczenie endodontyczne bez mikroskopu nie zawsze kończy się powodzeniem. Utrudnieniem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zarośnięte kanały czy też zakrzywione korzenie. Dodatkowo leczenie może zostać powikłane przez złamanie narzędzia endodontycznego, perforację lub nie odnalezienie dodatkowych kanałów. We wszystkich tych przypadkach mikroskop znacznie zwiększa szanse na prawidłowe przeleczenie, a zęby które były skazane na ekstrakcję mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.