Implantologia

Implanty są nowoczesną i najdoskonalszą metodą odbudowy utraconych zębów. Spełniają one rolę sztucznych, bardzo wytrzymałych korzeni. Implanty idealnie imitują naturalne zęby oraz zapewniają pełne odtworzenie funkcji i estetykę utraconego uzębienia. Znakomicie poprawiają pewność siebie oraz jakość życia pacjentów. Pozwalają na nowo cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Zaplanowanie całego procesu wszczepienia implantów jest kluczowym elementem poprzedzającym cały zabieg. Na pierwszej wizycie kontrolnej nasi pacjenci poddawani są szczegółowej ocenie lekarskiej w celu ustalenia indywidualnego planu leczenia. Nasi lekarze muszą przede wszystkim poznać predyspozycje pacjenta oraz jego ogólny stan zdrowia i jamy ustnej. By uzyskać szczegółowe informacje, wykonywane jest badanie kliniczne oraz trójwymiarowy rentgen wszystkich zębów i kości znajdujących się wokół nich. Nasi specjaliści wyjaśnią również pacjentowi wszelkie wątpliwości związane z całym procesem leczenia.

Leczenie implantologiczne wykonywane jest w kilku etapach:

1. Wszczepienie implantu

Pacjent poddany jest znieczuleniu miejscowemu, co umożliwi przeprowadzenie zabiegu całkowicie bez bólu. Sam zabieg implantacji polega na wykonaniu w dziąśle otworu, który swoją długością umożliwi umieszczenie implantu w odpowiednim miejscu. Wszczepienie pojedynczego implantu trwa około pół godziny.

2. Osteointegracja

Wprowadzony implant zaszywany jest pod dziąsłem na 3 do 6 miesięcy w celu całkowitego zespolenia się z kością – jest to proces osteointegracji. W tym czasie następuje jego bezpieczna stabilizacja. Długość trwania tego okresu zależy od ilości i jakości tkanki kostnej otaczającej wszczep.

3. Odsłonięcie implantu i uzupełnienie protetyczne

Kolejny etap to odsłonięcie implantu poprzez nacięcie błony śluzowej znajdującej się tuż nad wszczepem. Dalej następuje ostateczne uzupełnienie protetyczne. Nasi technicy wykonają dla Państwa indywidualnie dobrane korony, mosty lub protezy na zatrzaskach. Każdy z tych elementów zostanie idealnie dopasowany do barwy oraz kształtu pozostałych zębów pacjenta, tak, by nie odróżniał się od reszty uzębienia. Implant w 100% imituje naturalnego zęba i spełnia wszystkie jego funkcje.

Ważne jest to, że na każdym etapie leczenia nasi pacjenci otrzymują uzupełnienia tymczasowe, co zapewni normalne funkcjonowanie, dobry wygląd oraz komfort psychiczny.

4. Wizyty kontrolne i zdjęcie szwów

Naszym pacjentom zapewniamy całkowite bezpieczeństwo, dlatego podczas każdego etapu leczenia gwarantujemy stałą kontrolę lekarza prowadzącego. Pacjenci otrzymają od nas również szczegółowe zalecenia pozabiegowe w celu wyeliminowania ryzyka komplikacji.

Pierwsza wizyta kontrolna powinna nastąpić już tydzień po zabiegu. Nasz stomatolog zdejmie pacjentowi szwy oraz dokładnie sprawdzi stan dziąseł. Ostatni zabieg polega na założeniu ostatecznej pracy protetycznej. Pełna integracja implantów następuje zazwyczaj od 10 tygodni do 6 miesięcy. W tym czasie pacjenci mogą jednak w pełni funkcjonować i odczuwać pełny komfort w jamie ustnej.