Diagnostyka

 

Przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowej i profesjonalnej diagnostyki, która zagwarantuje odpowiedni wybór metod leczenia. W Olwik Stomatologia pierwszy etap diagnostyki to szczegółowy wywiad lekarski oraz przegląd zębów z wykorzystaniem kamery wewnątrzustej przeprowadzony przez stomatologa. Drugi etap to kontrola radiologiczna lub tomograficzna, gdzie przy użyciu najlepszej klasy sprzętu wykonywane jest badanie radiologiczne. Użycie zaawansowanej technologii pozwala na wyświetlenie zdjęcia bezpośrednio po jego wykonaniu i omówienie go z pacjentem na ekranie monitora.
 

Najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem w naszej klinice jest tomograf komputerowy firmy Vatech- światowego lidera w produkcji urządzeń radiologicznych. Ta nowoczesna technologia pozwala na wykonywanie tomografii komputerowej dowolnej okolicy anatomicznej, jednak do najczęściej wykonywanych należą:

  • tomografia komputerowa szczęki
  • tomografia komputerowa żuchwy
  • tomografia komputerowa zatok szczękowych
  • tomografia komputerowa stawów skroniowo-żuchwowych
  • tomografia komputerowa zatok obocznych nosa

 

Tomografia komputerowa to badanie, które umożliwia obrazowanie trójwymiarowe 3D, tak aby w bezpieczny sposób planować zabiegi, w szczególności implantologiczne. Poprzez możliwość przeprowadzenia komputerowej symulacji zabiegu na ekranie monitora tomografia komputerowa jest badaniem warunkującym bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu.

Używany przez nas sprzęt spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, a zastosowanie najnowocześniejszej aparatury pozwala na przeprowadzenie diagnostyki przy minimalnej ekspozycji na promieniowanie.